دانشجویان موسسه غیر انتفاعی مهر اراک

دانشجویان موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی مهر اراک

اردوي راهيان نور

اردوي راهيان نور دانشجويي، دانشگاه مهر اراك سال1388 

شلمچه سرزمینی است که ملائک در آن سجده می کنند و برای بوسه زدن بر خاکش از هم سبقت میگیرند. شلمچه خلاصه عشق است و قطعه ای از بهشت ، شلمچه ، آینه ایست که تمام جبهه با خاکهای سرخش در آن می درخشد. و دریچه آسمانی است که از آن بوی رشادت و عطر دلنواز شهادت میوزد.  شلمچه تندیس زیبای عشق است که در میدان ایثار قد کشیده است . شلمچه شهر شهود و شهادت است . شلمچه مثنوی بلندایثار است و فرودگاه عشق و عروجگاه دل . صحرای خشکی که دریای مواج خون و اشکهای عاشقانه در تربت پاکش دارد با قلب خونینی که هنوز زیبا و دلنواز می تپد و خون غیرت و مردانگی را در رگهای این دیار می دواند و حدیث بلند حیات با عزت را زمزمه می کند. زمین خاکی شلمچه ، زیباتر از آبی آسمان است چرا که شلمچه قتلگاه مرغان عاشقی است که برای وصال بی قرار بودند و از کوچه پس کوچه های منیت و مادیت رهیده و به شهر دلگشای معنویت و شهادت دل بستند. 


+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن ۱۳۸۹ساعت 17:14  توسط امیر حسنی  | 

« حجاب کليشه اي »

 « حجاب کليشه اي »

چند وقت پيش يکي از خانم ها ، خواسته بود در مورد سروصورت دختران مجرد مطلبي بنويسم، اينکه آيا اشکالي دارد که دختري سر و صورت خود را تميز کند؟! چون به گفته ي خودش، ايشان داخل دانشگاهشان بخاطر ظاهرشان مسخره ميشوند!
براي جواب به اين سوال بايد دو  مقوله را در نظر گرفت.

اول نظر اسلام وشرع، که اسلام اين کار رو حرام ندانسته، يعني اسلام اشکالي نمي بيند که دختري اين کار را انجام دهد ولي اگر آرايش بکند که در اين صورت، دختر و زن مطرح نيست در هر صورت اگر با وضعيت آرايش کرده نامحرم او را ببيند گناه است چون زينت محسوب مي شود.

دوم از نظر عرف، (البته عرف عقلايي منظورم است) در عرف ما شايع نيست که دختري که هنوز مجرد است بخواهد دست به صورتش ببرد، البته در بيشتر مناطق طور ديگريست، و در کل اگر دست بردن به صورت انقدري نباشد که هر کسي ببيند بگويد ازدواج کرده با عرف هم سازگار است، و اشکالي هم به ان صورت ندارد. و من اين کار را يک نوع نظافت مي دانم، آن هم فقط در حد ترو تميز کردن نه به حدي که مانند زنان جلوه کنند (مثل تاتو کردن ابرو ) مخصوصا دختراني که در سن بالاتري ازدواج ، اين کار شايد براي روحيه شان هم خوب باشد. به  نظر مقام معظم رهبري هم که ، اشکالي نميدانند فقط مي گويند اگر عرف زينت محسوب کنند بايد پوشانده شود که زن و دختر تفاوتي ندارد. که اين نظر اکثر مراجع تقليد مي باشد.
ناگفته نماند ، اين کار در سن کم اصلا درست نيست.

البته در خيلي از کارها نبايد عرف را در نظر گرفت چون در خيلي موارد خلاف نظر اسلام را مي گويد، يعني به عبارتي اصلا مطالبق عرف اسلامي نيست. مثل اينکه با نامحرم دست بدهند تا عقب مانده خطاب نشوند .

+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن ۱۳۸۹ساعت 10:52  توسط امیر حسنی  | 

فحش های دانشجویی

لسفه‌ی فحش خیلی پیچیده است چه بسا فحش‌هایی که هر کس می‌ده بیانگر شخصیت و درون او باشد . اما از اونجا که فحش در بین دانشجویان امروزه‌ی ما جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد بنده شما رو با تعدادی از اونها آشناتون می کنم که از شهرت ویژه ای برخوردارند :
دانشجوی تهران شمال :
نکته : وقتی می‌خونید این قسمتو سعی کنید لباتون تا حد امکان غنچه باشه:
بی‌ادب , تو واقعا عقلتو از دست دادی دیوونه . منو ترسوندی بی‌شعور تلفظ : بی ششووور ) امیدوارم ولنتاین کچل شی . بد بد بد)
دانشجوی تهران جنوب :
(…. …. …. ….. … .. … ..کلا سانسور شد )

دانشجوی دانشگاه تهران :
وطن‌فروش مزدور , لیبرال خود فروخته , مخل نظام , تو حق شرکت در انتخابات بعدی رو نداری با اون کاندید از خودت نفهم تر , فاشیست تند رو
(توجه داشته باشید که موضوع دعوا سیاسی بوده)
دانشجوی پزشکی :
در دیکشنری این بروبچ کلمه‌ی فحش تعریف نشدست

دانشجوی هنر :
من شعر دوازدهم از هشت کتاب استاد سهراب رو به تو بی‌ادب بی‌فرهنگ تقدیم می‌کنم امیدوارت گیتارت بشکنه و تا اخر عمر یکه و تنها و بی‌عشق و ژولیت بمونی .
وفتی هم کار بالا می‌گیره کاریکاتور همدیگه رو می‌کشن .

دانشجوی الهیات :
یا ایهو الذی فحشو فحشً فاحشتن ای هستیت به عدم مبدل , ای دچار دور تسلسل شده , ای علتت به ممکن الوجود گرویده , فلسفه ی تو دچار تضاد شده و من به خود اجازه ی بحث نمی‌دم …. *
*: این آخری که گفت از اون ناجوراش بود که فلش بک زد به دوران دبیرستان و رشته ی علوم انسانی که می‌خوند و واسه خودش یلی بود
دانشجوی تربیت بدنی:
به من گفتی … , … خودتی و جد و آبادت
به همین کوتاهی البته بعدش یه ۲ ساعتی بزن بزن می‌شه

دانشجوی زبان خارجی :
هنوز دعوا نشده , شروع می‌کنن خارجکی بلغور کردن البته به نظر من اگه ترجمه‌ی حرفاشونو می‌دونستند خودشون رو زبونشون فلفل می‌ریختن و ۲ روز تو اتاق خودشونو حبس می‌کردن
دانشجوی حقوق :
تو با این کارت به حقوق شهروندی من تجاوز کردی و من طبق اصل ۱۵۳ قانون اساسی حق دارم ازت شکایت کنم و مادرتو به عزات بشونم شما می تونید هیچی نگید اما هر چی بگید بر علیه شما تو دادگاه استفاده می‌شه .
راستی اگه وکیل تسخیری خواستی به خودم بگو
دانشکده ی کاشون :
کسی با تو زر نزد . کثافت مرض . از جلو چشام خفه شو
( من قصد توهین یه هیشکی رو ندارم )

دانشجوی دختر
در اکثر موارد دختره وقتی با پسره دعواش میشه:

دختر:تو همیشه به من دروغ گفتی , تو هیچ وقت منو دوست نداشتی , من بازیچه‌ی دستای کثیفت بودم , حالا جواب خونوادمو چی بدم ؟ برو گمشو دیگه نمی‌خوام ببینمت

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:15  توسط امیر حسنی  | 

سخن بزرگان

از یکی پرسیدند چرا تا حالا ازدواج نکردی؟ آیا هرگز به ازدواج فکر نکردی؟

جواب داد :

چرا یک بار به این فکر افتادم در جوانی تصمیم گرفتم تا نمونه یک زن کامل را پیدا کنم. به همین خاطر صحرا ها بیابان ا را پشت سر گذاشته و به شهر دمشق رسیدم با زنی آشنا شدم بی نهایت روحانی مسلک و زیبا بود ؛ اما چیزی راجع به مسائل این دنیا نمی دانست.

به سفر خود ادامه دادم و به قاهره رسیدم با زنی آشنا شدم که قلمرو دنیای ماده و روح را می شناخت اما زیبا نبود در این صورت تصمیم گرفتم تا به شهربغداد بروم در آنجا بود که با دختری جوان بسیار زیبا و مذهبی و آشنا با حقایق این جهان مادی آشنا شدم .

-                   پس چرا با او ازدواج نکردی ؟

-                   بدبختانه او نیز دنبال یک مرد کامل می گشت.

                                                           "پائولوکوئلیو"

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:14  توسط امیر حسنی  |